Hubnutí s chutí - pohanková zeleninová strava: recenze a výsledky

Mnoho lidí sní o krásné a štíhlé postavě, ale pokud jde o stravu, ne každý si může vybrat správné vyvážené menu, které vám pomůže zhubnout - ideální je pohanková a zeleninová strava.

Nejčastěji je pozornost věnována prvnímu, ale nikoli druhému stavu, a po hubnutí musíte vyřešit nové problémy spojené s blahobytem.Aby se předešlo těmto následkům, je nutné zvolit optimální stravu, například pohanku a zeleninu. Nedovolí tělu hladovět, dodá mu všechny potřebné součásti a pomůže vám bez větších obtíží zhubnout.

Jaká by měla být ideální strava

Všechny diety jsou založeny na stejném principu:musíte v těle vytvořit deficit umělých kalorií, aby začal využívat své rezervní zásoby, zejména tělesný tuk. V důsledku skutečnosti, že dietní stravou není dodáváno dostatečné množství energie, se tyto přebytky spalují a člověk zhubne.

pohanková strava pro hubnutí by měla být kombinována se zeleninou

Pokud budete vést racionální životní styl (jíst správně a věnovat pozornost fyzické aktivitě), pak potřeba spalování tuků zmizí sama - prostě tam nebudou. Ne každý se však dokáže vzdát pokušení a radikálně změnit svůj styl, a proto se musí uchýlit k dietě.

Aby byla ztráta hmotnosti správná, měla by být strava založena na harmonické stravě, to znamená, že nabídka by měla obsahovat, pokud ne všechny, pak většinu složek užitečných pro zdraví. Pokud nebudete dbát tohoto pravidla, můžete ztratit více, ale zároveň se váha vrátí stejně rychle.

Kromě toho, pokud je ve stravě nedostatečné množství živin, bude tělo jednoduše vyčerpáno a dojde k přerušení práce vnitřních orgánů. Na základě toho všeho by měla být strava nízkokalorická, ale bohatá na živiny.

Napájecí funkce

Pohanka je jedním z oblíbených jídel lidí, kteří hubnou. Cereálie obsahuje dostatek bílkovin a pomalých sacharidů, aby uspokojila hlad a zabránila tomu, aby se po dlouhou dobu opakoval. Hotová kaše má navíc malé množství kalorií, což z ní činí nedílnou součást jídelníčku mnoha diet.

pohankové jídlo se zeleninou pro pohankovou dietu pro hubnutí

Jíst pouze tuto kaši, můžete ztratit až 1 kg nadváhy denně, ale neměli byste dodržovat takovou dietu déle než tři dny. Abyste nepoškodili tělo, musíte kromě pohanky jíst další nízkokalorické potraviny. Zelenina v různých formách se často stává takovou přísadou.

Taková strava je užitečná, protože tělo nejen ztrácí váhu, ale je také nasyceno vitamíny a dalšími užitečnými látkami. Pestrá nabídka umožňuje zhubnout, aby se zabránilo vyčerpání a související bolesti hlavy, únava, závratě a další vedlejší účinky stravy.

Můžete jíst jakoukoli zeleninu, ale odborníci na výživu doporučují zejména zelenou - okurky, cukety, zelené fazole nebo zelí. Pokud je to žádoucí, můžete je nahradit rajčaty, mrkví nebo řepou, můžete také zahrnout do stravy velké množství zeleniny. Zeleninu lze konzumovat syrovou, vařenou, dušenou, dušenou nebo pečenou, ale smaženou zeleninu je třeba po celou dobu diety opustit.

Popularita této metody hubnutí spočívá v tom, že se jedná o druh interpretace pohankové mono-stravy s přidáním nízkokalorického pokrmu. Jednosložkové menu se rychle stává nudným, což může vést k poruchám nezdravého jídla, ale zelenina vám umožní kdykoli ukojit hlad rozmanitou chutí.

Důležité! Pohanková zeleninová strava je kontraindikována u onemocnění kardiovaskulárního a trávicího systému.

Možnosti: klasický a tvrdý

Pro dietu se pohanka připravuje zvláštním způsobem. Krupice se nevaří, nalije se však vodou a nechá se pod víkem nabobtnat. K tomu můžete použít jak vroucí vodu, tak teplou vodu, ale druhá možnost je výhodnější z hlediska zachování užitečných komponent. Do kaše se nepřidává žádná sůl, koření, olej ani omáčky, takže se ukázalo být nevýrazné a prakticky bez chuti. Zelenina se také konzumuje bez soli, oleje a dresinků. Mohou být konzumovány jednotlivě s výběrem jednoho druhu ovoce na každý den nebo jako guláš.

dívka na pohankové stravě pro hubnutí

V klasické verzi stravy je denně připraveno 250 g pohanky, která je rozdělena na 5-6 stejných dávek a konzumována v pravidelných intervalech. Zbytek času - během plánovaného občerstvení nebo když máte hlad - se konzumuje zelenina. V průměru potřebujete 0, 5–1 kg ovoce na každý den.

Existuje další verze pohankovo-zeleninové stravy, jejíž nabídka je přísnější. V tomto případě jeden den musíte jíst pouze dušenou pohanku a druhý - pouze zeleninu. Tato sekvence může trvat až dva týdny.

Důležité! Při jakékoli dietě musíte vypít alespoň 1, 5 litru čisté nesycené vody denně.

Co lze přidat

Původní cereální a zeleninovou stravu lze doplnit některými nízkokalorickými potravinami. Pokud je strava zpožděna po dlouhou dobu, například po dobu jednoho měsíce, pak může nabídka obsahovat fermentované mléčné výrobky - kefír nebo tvaroh s nízkým procentem tuku. Můžete je nahradit několika plátky sýra denně.

Důležité! Kromě pohanky a zeleniny můžete nejen pít kefír, ale také je nalijte do cereálií, abyste vytvořili kaši.

zelenina kromě pohankové stravy pro hubnutí

Kromě toho mohou být do stravy zahrnuty živočišné bílkoviny. Jednou za několik dní můžete k obědu sníst malý kousek libového masa, kuřecího masa nebo ryb spolu s porcí pohanky. Miska by měla být bez tuku, soli a koření.

Kromě zeleniny můžete do pohankové mono-stravy přidat čerstvé nebo sušené ovoce. Jedinou výjimkou jsou banány a datle, protože mají vysoký obsah cukru. Ovoce lze konzumovat jako svačinu nebo přidat do kaše, aby se dochutila. To platí zejména v posledních dnech dlouhodobé stravy.

Doba trvání

Pokud cíl není naléhavý, ale racionální hubnutí, musíte vytvořit nabídku takovým způsobem, aby tělo dostalo správné množství živin a nedostatečné množství kalorií. Například týdenní strava může být následující:

 • 1 den- na snídani část pohanky a zelených fazolí, na oběd část pohanky a dušené zeleniny, na odpolední svačinu část pohanky se salátem z čerstvé zeleniny bez dresinku, k večeři salát z mrkve a zelí bez dresinku;
 • mrkev kotlety s pohankou v pohankové stravě pro hubnutí
 • 2. den- k snídani porce pohanky se spoustou čerstvých bylin, k obědu porce pohanky a dušené mrkvové kotlety, k odpolednímu občerstvení porce pohanky a květáku nebo brokolice, k večeři dušené zelí, mrkev a cibule
 • 3. den- k snídani porce pohanky, k obědu porce pohanky a květáku nebo brokolice, k odpolednímu občerstvení strouhaná mrkev bez dresinku, k večeři salát z čerstvé zeleniny bez oleje;
 • 4. den- část pohanky k snídani, část pohanky a dušené zelí k obědu, několik čerstvých rajčat k odpolednímu občerstvení, část pohanky k večeři a salát z čerstvé zeleniny bez dresinku;
 • 5. den- na snídani část pohanky, na oběd část pohanky a dušeného masa, na odpolední svačinu strouhanou mrkev bez dresinku, k večeři salát ze zelí a bylin bez dresinku;
 • 6 dnů- na snídani část pohanky a strouhané mrkve, na oběd část pohanky a salát z čerstvé zeleniny, na odpolední svačinu pár čerstvých rajčat, na večeři zeleninová polévka;
 • 7. den- k snídani porce pohanky, k obědu porce pohanky se zeleninovým salátem bez dresinku, k odpolednímu svačinu porce pohanky, k večeři salát ze zeleniny bez dresingu.

Taková strava se může opakovat beze změn a pro druhý týden pohankové a zeleninové stravy je přípustné ponechat nabídku po dobu 14 dnů. Pokud je však plánována delší ztráta hmotnosti, pak stojí za to přidat do jídelníčku bílkoviny ve formě masa nebo tvarohu. Tohoto úbytku hmotnosti byste se neměli držet déle než měsíc.

Jak správně vystoupit ze stravy

Chcete-li zachovat dosažený výsledek, je nutné ze stravy vystoupit správně, tj. Přejít na obvyklou stravu bez poškození a stresu pro vaše tělo. Doba uvolňování se určuje v závislosti na tom, kolik dní úbytek hmotnosti trval. Například po týdnu diety potřebujete nejméně 5 dní uvolnění, po dvou týdnech - nejméně 10.

při opuštění pohankové stravy se do pokrmů přidává bílkovina

V prvních několika dnech musíte i nadále jíst pohanku a zeleninu, ale s přidáním bílkovin do nabídky. Může to být 50 g tvarohu na snídani nebo pár vařených kuřecích vajec na večeři. V příštích několika dnech budete muset do jídelního lístku uvést vařené maso, kuřecí maso a ryby. To vše by mělo být vařené bez tuku, soli a koření.

Po opuštění stravy je nežádoucí jíst smažené, solené, uzené a mastné potraviny, aby se ztracené kilogramy znovu nevrátily. Kromě toho je nutné zavést do životního stylu fyzickou aktivitu. Během stravy byste se neměli věnovat těžkým sportům, ale po jejím dokončení nebudou jogging a návštěva fitness centra zbytečné.

Další tipy

Trvání stravy by mělo být zvoleno podle toho, jaké výsledky jsou zapotřebí. Čím déle hubnutí trvá, tím více nadbytečných kilogramů můžete zhubnout, ale v tomto případě je nutné vytvořit racionální nabídku. Kromě toho byste měli dodržovat následující doporučení:

voda s medem a citronem je součástí stravy pohankové stravy pro hubnutí
 • Pohanka by měla být volena s celými jádry, ne s drcenými. V takové obilovině je více užitečných složek.
 • Před vařením pohanky ji opláchněte studenou vodou.
 • Někteří doporučují rozdělit pohanku na stejné porce, jiní navrhují jíst většinu z toho na snídani.
 • Půl hodiny před první snídaní musíte vypít sklenici teplé vody s medem a citronem.
 • Poslední část pohanky nebo zeleniny by měla být konzumována nejméně 4 hodiny před spaním.

Navzdory skutečnosti, že pohanka a zelenina jsou obecně dobré pro tělo, musíte poslouchat své vlastní pocity. Pokud se necítíte dobře, musíte dietu ukončit, postupně se vrátit k obvyklé stravě a vyhledat lékaře.

Co říkají ti, kteří zhubli

Pohanková zeleninová strava může poskytnout různé výsledky v závislosti na jejím trvání, možnosti nabídky a také na individuálních vlastnostech konkrétního organismu a počátečním stavu obrázku. V průměru za jeden týden takové stravy můžete zhubnout 4-7 kg. Čím vyšší je počáteční váha, tím efektivněji bude možné zhubnout na pohankově-zeleninové stravě, potvrzují to recenze a výsledky těch, kteří zhubli.

Například jedna dívka byla s výsledky hubnutí spokojená: „Seděla jsem dva týdny na pohánce a zelenině, už dlouho jsem se necítila tak snadno. Během této doby jsem prakticky ztratil návyk na sůl, nyní jím stále více a více nevýrazně. Při dietě jsem odhodil 10 kg. "

Jiná dívka nebyla příliš spokojená s účinkem pohankové a zeleninové stravy. Její recenze měla negativní konotaci: „Je velmi těžké držet se nekvašené pohanky, i když k ní přidáte zeleninu. Trvalo jen týden místo plánovaných dvou, podařilo se mi zhubnout 5 kg. V zásadě to není špatné, ale chtěl jsem odhodit víc. "

zjištění

Každý si sám vybere nejlepší způsob hubnutí. Pohanková zeleninová strava je vhodná pro ty, kteří neočekávají kolosální výsledky a zároveň se starají o své zdraví. Tato metoda hubnutí vám nedovolí hladovět, ale ušetří vám to od několika centimetrů v pase a na bocích, zvláště pokud nespěcháte na nezdravé jídlo během pohankové-zeleninové stravy, recenze, výsledky testovaných lidí samy o sobě jsou toho živým potvrzením.