7 nejlepších diet do roku 2021

Nejlepší strava

Na základě vlastních zkušeností, zpětné vazby od přátel a kolegů jsem vybral sedm nejvyváženější a nejzdravější stravy roku 2021. Pomohou nejen zhubnout, očistit střeva, ale také zlepšit metabolismus, odstranit toxiny. Dále vám podrobně povím o vlastnostech každého z nich, abyste se mohli rozhodnout - což je pro vás osobně nejlepší.

První krok k dietě

Aby změny ve stravě vedly ke ztrátě hmotnosti, doporučuji dodržovat několik pravidel:

 • konzumujte nejméně jeden a půl litru vody denně, minerální je nejlepší;
 • každý den cvičte nebo se jen procházejte na čerstvém vzduchu;
 • vzdát se alkoholu a kouření;
 • brát výživu pozitivně, protože vy jste ten, kdo potřebuje zhubnout, aby zlepšil zdraví nebo se stal ještě atraktivnějším.

Doporučuji pečlivě zvážit výběr stravy, vzít v úvahu dostupnost základních produktů, možné kontraindikace. To pomůže nejen zhubnout, ale také si užít pocit lehkosti při změně stravy.

Japonská strava

Jedna z nejlepších a nejúčinnějších diet - s ní za dva týdny můžete zhubnout ze sedmi až 10 kg hmotnosti. Účinnost je zajištěna díky restrukturalizaci metabolismu, a proto můžete počítat s dlouhodobým „uchováním" výsledku.

Zásady japonské stravy jsou:

 • odmítnutí používat alkohol, cukr a sůl, pečivo a sladkosti;
 • nízkokalorický obsah - důraz je kladen na potraviny s minimem sacharidů, což vede ke spalování uloženého tuku;
 • jíst mořské plody, protože jsou nabité omega-3 mastnými kyselinami.

Přibližná nabídka dne je následující:

Snídaně Vařená hnědá nebo hnědá rýže se zeleninou. Nejlepší je však nepoužívat oleje, koření nebo sůl. Nejlepší je konzumovat obyčejný zelený čaj bez cukru
Večeře Miso polévka (s miso pastou rozpuštěnou v bujónu). Pokud nudle nejsou k dispozici, můžete si připravit další sójové jídlo. Nabídka dále zahrnuje sýr tofu, rýžové nudle a jeden grapefruit nebo pomeranč, 150 ml zeleného čaje
Večeře Mořské plody nebo mořské ryby (treska, halibut) vařené ve dvojitém kotli. Dušená zelenina a zelený čaj

Podle odborníků je lepší nedržet dietu u pacientů s hypertenzí, diabetiků s hormonálními poruchami. To je nepřijatelné během těhotenství, kojení, akutních patologických stavů ledvin, jater a gastrointestinálního traktu. Obecně si stravu mohou dovolit relativně zdraví lidé, kteří chtějí nejen zhubnout, ale také očistit své tělo.

Ducanova strava

Mluvíme o proteinové výživě. Délka programu závisí na množství nadváhy a může trvat tři až čtyři měsíce. Technika je rozdělena do čtyř po sobě jdoucích fází:

 1. Záchvat. Můžete jíst libové maso, kuřecí vejce, mléčné výrobky, ryby. Jsou vařené, dušené, vařené v dvojitém kotli, troubě. Smažení je k dispozici, ale lépe bez přidání oleje. Porce nejsou omezené - můžete a měli byste jíst, dokud nebudete plní. Tato fáze trvá od 5 do 10 dnů.
 2. Střídání. Plány bílkovin a zeleniny jsou kombinovány. Konzumuje se veškerá zelenina kromě brambor, luštěnin, kukuřice a obilovin. Navrhuje se standardní schéma střídání: první den - výhradně bílkoviny, druhý - jsou to + zelenina. Můžete se však střídat jiným způsobem, například každé dva dny.
 3. Kotvení. Dlouhá fáze ducanské stravy, která je nutná k návratu k obvyklé stravě. Jeho trvání se počítá takto: za každý ztracený kg - 10 dní. Například při hubnutí o 8 kg bude fáze fixace trvat 80 dní.
 4. Stabilizace. Můžete se vrátit ke své obvyklé stravě, ale za předpokladu, že použijete jeden a půl litru nebo více vody denně, procházky na čerstvém vzduchu. Z recenzí přátel jsem zjistil, že ranní cvičení, pravidelné dny půstu a používání ovesných otrub jsou velkou pomocí.

Obecně platí, že Ducanova strava neomezuje množství povoleného jídla. Vylučuje pouze zavedení chemických přísad, barviv a konzervačních látek. Podle odborníků je dieta kontraindikována pro patologické stavy srdce, jater a ledvin, hypertenzi, diabetes mellitus, těhotenství, změny struktury páteře, kloubů a kostí.

Výrobky pro Ducan dietu

Pohanková strava

Mono dieta navržená speciálně pro „extrémní" hubnutí. Základní přísadou je pohanka. Je připraven následujícím způsobem: je lepší nevařit cereálie, ale nalijte je vařící vodou a nechte osm hodin. Sůl a koření nejsou povoleny. Po uplynutí stanovené doby se pohanka konzumuje bez ohledu na množství.

Rád bych vás upozornil na skutečnost, že:

 • v klasické verzi je pohanková strava navržena na sedm dní (po stanovenou dobu bude ztráta hmotnosti od čtyř do pěti kg);
 • v případě potřeby a pohody se jídlo prodlužuje o další týden, ale ne déle;
 • kromě pohanky můžete vypít 1, 5 litru vody s alkáliemi, klasickým zeleným čajem nebo kefírem (je lepší použít ne více než 1% tuku).

Pokud zaznamenáte zhoršení pohody, apatie, musíte do stravy zahrnout ovoce s minimem kalorií - například grapefruit, jablka. Nedostatek zlepšení celkového stavu je signálem, že je lepší odmítnout jídlo.

Dieta pro líné

Chtěl bych zvážit klasickou možnost, a to vodní mono-dietu. Podle odborníků je to dobré, protože to neznamená finanční náklady, ztrátu času a energie na vaření masových a zeleninových pokrmů. Základním pravidlem je vypít 250 ml vody před jídlem a také občerstvení.

Klíčové vlastnosti líné stravy:

 • množství jídla se nakrájí přesně na polovinu - porce by měly zabírat polovinu malého talíře;
 • rychle se rozpouštějící uhlohydráty, produkty s přítomností tuků jsou vyloučeny z nabídky;
 • odmítnout nakládané okurky, uzeniny a konzervy;
 • požadované metody vaření jsou vaření, pečení.

Výhodou stravy podle recenzí odborníků na výživu je postupné hubnutí, zmenšení velikosti žaludku. Z tohoto důvodu je snížena potřeba jídla a „upuštěné" kg se nevrací.

6 okvětních lístků

Podstatou této stravy je střídání řady mono-diet. Mluvíme o rybách, zelenině, kuřecím masu, obilovinách, tvarohu a ovocném dni. Častá změna hlavního produktu vylučuje závislost těla na složce a „stagnaci" hmotnosti.

Výhody takové stravy:

 • dostupnost produktů - sezónní zelenina, ovoce, maso, mléko a dokonce i mořské plody najdete vždy v každém obchodě;
 • nedostatek hladu;
 • nasycení těla vitamíny, mikro- a makroelementy.

Přítomnost herní komponenty pro mě osobně se ukázala jako velké plus. Díky tomu jsem původně vzal „6 okvětních lístků" snadno, a pak s vděčností, když se mi podařilo zhubnout.

Výběr dietního jídla

Proteinová strava

Hlavním pravidlem je, že alespoň 80% by měly být složky s vysokým poměrem bílkovin. Mluvíme o libovém masu, rybách, vejcích, fermentovaném mléce a mořských plodech. Dieta je považována za nejlepší a jednu z nejúčinnějších, protože za dva týdny je možné zhubnout od čtyř do osmi kilogramů navíc.

Principy proteinové stravy:

 • jíst jídlo v malých porcích každé tři hodiny;
 • nabídka může obsahovat sacharidové produkty, ale s nízkým glykemickým indexem - až 40 jednotek;
 • užitečná sója, čerstvé okurky nebo ořechy, cizrnové pyré, neslazené citrusové plody, jako je grapefruit.

Abychom rychle zhubli, velmi doporučuji cvičit každý den silovými cviky a chodit na čerstvý vzduch. Podle odborníků je bílkovinová strava kontraindikována pro těhotné a kojící ženy s patologií gastrointestinálního traktu, jater a ledvin.

Kefírová strava

Jedna z nejpopulárnějších technik si v roce 2021 stabilně získává popularitu. Kromě klasické verze se rozlišují další: tvaroh s tvarohem, s jablkem a kefírem, s vejci, pohankou a dokonce s okurkami.

Principy kefírové stravy:

 • pokud je dodržena nejpřísnější verze, je jediným povoleným produktem kefír s 0–1% tuku;
 • do 24 hodin musíte vypít nejvýše litr nápoje rozdělením množství do pěti dávek;
 • při zachování kefír-pohanka, jablko a jiné druhy stravy je nejlepší používat pouze tyto produkty, ostatní jsou zakázány.

Jak jsem se dozvěděl z recenzí odborníků na výživu, kilogramy rychle odezněly: po třech dnech - asi jeden a půl, po týdnu - tři atd. Je však lepší se takovou dietou nenechat unést. Aby se zabránilo zvýšení množství žaludeční šťávy, výskytu gastritidy nebo vředů, umožní to jen jedna věc - nedodržovat dietu na kefíru déle než 14 dní.