Vše o cvicích na zeštíhlení břicha a boků

Nadbytečné tukové zásoby v břišní oblasti (na břiše a na bocích) lze nalézt u žen i mužů. Spravedlivé pohlaví za normálních podmínek získává takové „rezervy", když čeká dítě. Silná polovina však může dostat ochablé břicho v důsledku nesprávné výživy, zneužívání sladkostí, metabolických poruch a dalších negativních faktorů.

Jaké je využití cvičení

jak se zbavit břišního tuku cvičením

Nyní jsou obě pohlaví stejně náchylná k výskytu ošklivých záhybů v břiše a na bocích, proto odborníci nabízejí stejná sportovní cvičení pro muže i ženy, která pomohou postavu napravit.

Cvičení pomáhá:

 • zrychlit metabolismus;
 • zlepšit fungování trávicího systému;
 • posílit svaly v problémových oblastech;
 • rozebrat a odstranit přebytečný tělesný tuk z těla;
 • posílit imunitu;
 • zvýšit obecný tón.

Sada cvičení - jak na to

Bez ohledu na to, zda budete trénovat doma nebo v posilovně, měl by být tréninkový program vytvořen co nejkompetentněji. V ideálním případě to sestaví profesionální trenér, ale pokud s ním nemáte příležitost spolupracovat, můžete se seznámit s tréninkovými fotografiemi a videi, která vám ukážou, jak správně provádět cvičení.

Existuje řada pohybů, které pomáhají odstraňovat tuk nejen z břicha a boků, ale také dokonale vypracují oblast zad, boků a hýždí. Podle toho, zda existují problémy s jinými částmi těla, či nikoli, je zvolen tréninkový program.

zkroucení na fitball pro hubnutí boků a břicha

Nejúčinnější cvičení:

 1. Fitball drtí.Fitball, švýcarský míč nebo fitness míč jsou všechny názvy jednoho vybavení, které zvyšuje účinnost jakéhokoli cvičení. Umístěte fitball pod záda, ohněte nohy a položte je na podlahu, položte ruce za hlavu. Zvedněte tělo o 60 stupňů a poté se vraťte do výchozí polohy. Musíte provést alespoň 12 opakování a udělat 3 série, což pomůže posílit svaly dolní části zad a horního tlaku.
 2. Kolo.Jedná se o modernizované drtí, které pomáhají pumpovat lis na horní a dolní část, což je obtížné opravit. Lehněte si na podlahu, položte ruce za hlavu a střídavě zvedněte ohnuté nohy směrem k sobě tak, aby se dotýkaly loktů. Je důležité, aby končetiny fungovaly ve dvojicích: pravé koleno se dotýká levého loktu a naopak. Musíte provést 12-16 opakování, udělat 3 série.
 3. Zvednutí kolen.Toto cvičení vytváří statické zatížení, proto je ideální pro procvičování svalů dolního lisu. Lehněte si na podlahu, trochu zvedněte tělo, můžete si dát ruce za hlavu. Také mírně zvedněte nohy z podlahy, aby vaše tělo bylo v neustálém napětí. Stahujte střídavě kolena pravé a levé nohy, zatímco nepracující noha neklesá na podlahu, musí být neustále udržována na váze. Doporučuje se provést 12-16krát, provést 3 přístupy.
 4. švihadlo pro zeštíhlení boků a břicha
 5. Zvedání nohou fitballem.Lehké pohyby, jako je zvedání nohou, se zpočátku mohou zdát docela jednoduché, ale připravte se na to, že hned nebudete schopni provést požadovaný počet opakování. Lehněte si na záda, paže podél trupu, zmáčkněte fitball mezi holeně, zvedněte nohy tak, aby s tělem svíraly úhel 90 stupňů, a pak nohy pomalu snižujte. Cvičení musíte opakovat tolikrát, kolikrát můžete. Počet se postupně zvyšuje na 30 opakování.
 6. Lekce hula-hoop.Taková cvičení jsou nejlepší pro odstranění tukových usazenin na bocích a břiše. Obruč musíte otočit každý den po dobu nejméně 40 minut, v tomto případě vám pomůže vidět výsledek po několika týdnech.
 7. Skákací lano.Vynikající volba pro korekci břišní oblasti, nohou, stehen a hýždí. Skok podle speciálně vyvinuté techniky trvá přibližně 60 minut, což pomůže znatelně opravit postavu.

Výhody a nevýhody

Fyzická aktivita, kterou svaly dostávají cvičením, pomůže získat krásné úlevové tělo, ale pokud se nezbavíte přebytečného tuku, pak ho prostě nikdo neuvidí. Kromě toho se tělesná hmotnost ze silového tréninku pouze zvýší, protože svaly porostou. Aby se však vyloučil podkožní tuk, musí být všechna cvičení kombinována s kardio tréninkem. Jako další nástroj si můžete vybrat běh, tanec, plavání, jízdu na kole a mnoho dalšího.

Cvičení mohou skutečně dosáhnout vašich cílů, ale nebudou fungovat sama. Pouze integrovaný přístup pomůže, aby bylo tělo štíhlé, krásné a fit.

Podmínky pro zeštíhlení břicha a boků

běh pro hubnutí boků a břicha

Pokud si myslíte, že sport zahrnuje konzumaci neomezeného množství sladkostí a housek, mýlili jste se. K dosažení tohoto cíle musíte přejít na vyváženou a zdravou stravu. Kromě toho budete muset neustále počítat kalorie a zajistit, aby se jich do těla dostalo s jídlem méně, než kolik jich strávíte za jeden den.

Pravidla hubnutí:

 • pravidelné školení, nejméně 3krát týdně;
 • včasná změna cvičení;
 • komplikace programu v průběhu času;
 • vyvážená strava;
 • konstantní deficit kalorií;
 • přítomnost aerobní aktivity v programu.

Preventivní opatření

Aktivní fyzická aktivita, aerobní i anaerobní, může být v některých případech částečně nebo úplně kontraindikována. Před zahájením korekce břicha a boků se poraďte s lékařem. Zkušený trenér může přizpůsobit program, i když má osoba nějaká omezení svých schopností.

bolest nohou jako kontraindikace cvičení na hubnutí

Hlavní kontraindikace pro školení:

 • protahování svalů a šlach;
 • zranění a dysfunkce muskuloskeletálního systému;
 • rehabilitační období po operacích;
 • kardiovaskulární choroby;
 • nemoci dýchacích cest;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • těhotenství.

Pro ty, kteří mají dobré zdraví a velkou touhu vážně upravit svou postavu, jsou cvičení dokonalá. Můžete je provádět, aniž byste opustili svůj domov, což je dobrá zpráva. Cvičte pravidelně a po měsíci budete obdivovat první výsledky!