Jak správně zhubnout

Jak zhubnout dietou a cvičením? Čemu dát přednost? Takové otázky jsou házeny hlavně na tematickém fóru pro ženy, kde komunikují lidé, kteří chtějí zhubnout. Je pravda, že pokud bezmyšlenkovitě použijete jakékoli rady, které jste tam obdrželi, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Odborníci na výživu a trenéři často čelí následkům fanatického a nebezpečného úbytku hmotnosti. Kvůli zmenšení pasu o několik centimetrů jsou ženy připraveny udělat cokoli - hladovět, brát málo známé drogy, omdlévat v tělocvičně. A výsledek buď nesplňuje očekávání, nebo je krátkodobý. Jak správně a trvale zhubnout? Existují způsoby a je docela možné je použít.

Správné hubnutí je neslučitelné s hladovkami a nadměrnou fyzickou aktivitou. Nejdůležitější je dodržovat určitá pravidla. Řekneme vám o nich.

Hlavní chyby

Hlavní nevýhodou jakékoli přísné stravy je opětovné nastavení ztracených kilogramů. Nejprve napíšete fešnou recenzi na ženském fóru „Jak jste zhubli 10 kg" a během několika příštích dnů přibijete 5 kg. Nejčastěji se váha může vrátit kvůli nevyvážené stravě.

Osoba, která se po dlouhou dobu omezila v jídle, se po úspěšném dokončení stravy vrhá na ty potraviny, které byly zakázány. Výsledkem je, že se tělesná hmotnost stává stejnou nebo se zvyšuje ještě více.

Jak zhubnout po otravném návratu ztracených kilogramů? Nejprve musíte upravit stravu. Mělo by být založeno na potravinách, které podporují příznivé hubnutí. Bude nutné odstranit všechny škodlivé a uložené v problémových oblastech.

Pravidla hubnutí

Je možné snížit a stabilizovat tělesnou hmotnost bez diety dodržováním jednoduchých pravidel zdravé výživy každý den. Od škod bude samozřejmě třeba upustit. Výsledek však rozhodně stojí za to.

Zelenina, ovoce a bobule by měly být ve stravě přítomny každý den.
 • Základ denního menu by měla představovat zelenina, ovoce a bobule. S jejich pomocí budete schopni potlačit hlad, snížit chuť na sladké a snížit riziko přejídání na minimum. Kromě toho bude tělo neustále dostávat potřebné vitamíny a další užitečné látky.
 • Chudé maso a ryby jsou hlavním zdrojem bílkovin. Pravidelná konzumace masa a rybích pokrmů je jedním ze zaručených způsobů, jak zhubnout bez hladovění.
 • Je bezpodmínečně nutné pít čistou vodu. Pomáhá odstraňovat toxiny z těla, eliminuje otoky a podporuje hubnutí.
 • Jak zhubnout, aniž byste něco dělali? Nejjednodušší a nejúčinnější způsob je vykládka, která by se měla provádět jednou týdně.
 • Shromážděte veškerou vůli a vzdejte se sladkých, škrobových, uzených, slaných a smažených potravin a alkoholických nápojů. Pokud toto pravidlo ignorujete, vrátíte se k předchozí nadváze ihned po dokončení jakékoli diety.

Kategorie produktů

Ze zeleniny, ovoce, masa a ryb uvedených v tabulce lze sestavit jídelní lístek pro každý den.

Kategorie Povoleno Zakázáno Komentář
Ovoce Jablko, pomeranč, mandarinka, grapefruit, ananas, kiwi. Banán, mučenka, mango, obr. Musíte se ujistit, že nemají zvýšené množství cukru. Ten druhý obsahuje hodně sacharidů, které přispívají k přírůstku hmotnosti.
Zelenina Mrkev, dýně, dýně, zelí (zejména květák a brokolice), okurka, rajče, celer, rukola, špenát. Brambory. Jíst jen dvě zeleniny denně zlepšuje metabolismus. Každý z nich navíc nasycuje tělo užitečnými látkami, které podporují jeho tón a schopnost spalovat tuky.
Maso Kuře, krůta, králík, libové hovězí maso. Mastné vepřové maso. Při trávení masa tělo vydává neuvěřitelně velké množství energie. Masové pokrmy jsou obvykle velmi uspokojivé. Proto si brzy nebudete pamatovat na hlad.
Ryba Mořské druhy. Sleď, losos, makrela. Ve stravě musí být ryby. Poměr bílkovin k tukům je lepší než u masa.

Smažené pokrmy v nabídce by měly být omezeny na minimum, nebo lépe úplně opuštěné. Nejlepším způsobem přípravy jídla je vaření (včetně páry), dušení a pečení (můžete použít gril).

Jednou provždy

Četné studie odborníků na výživu dokazují, že existují způsoby, jak zhubnout jednou provždy.

Chcete-li snížit váhu a udržet ji stabilní, musíte jíst frakčně - jíst v pravidelných intervalech a nejméně 5krát denně.

Odborníci na výživu sdíleli několik tipů, které vám pomohou zůstat v dobré kondici a vážit v souladu s normami:

Podle odborníka na výživu je při hubnutí nutná psychologická motivace.
 1. Měli byste vařit výjimečně zdravé a chutné pokrmy.
 2. Maximální denní příjem potravy by měl být 1, 5 kg.
 3. Důležitá je také přítomnost psychologické motivace. Pokud si plně neuvědomujete, že máte problém s nadváhou, bude pozitivní účinek na úrovni podvědomí blokován.
 4. Chcete-li uspořádat skutečně vyváženou stravu, je vhodné naplánovat si stravu 3-4 dny předem, nebo lépe - na celý týden.
 5. Než vyzkoušíte jakýkoli nový způsob hubnutí, měli byste se poradit se svým lékařem, aby nedošlo k poškození vašeho těla.

Odborníci na výživu se domnívají, že pouze ti, kteří byli schopni sami se naučit správně jíst, budou moci zhubnout tyto kila jednou provždy. A ti, kteří hledají odpověď na otázku, jak zhubnout bez omezení v jídle, nemohou být pod iluzí.

S hubnutím vždy souvisí určitá nutriční omezení - kvalitativní i kvantitativní.

Po porodu

Nově vyrobené matky často obléhají tematické fórum pro ženy a snaží se odtud získat informace o tom, jak zhubnout po porodu. Ze shromážděných informací vyplývá závěr - nemusíte se ani snažit držet dietu. V tuto chvíli to bude ztráta času a energie. Kojení navíc vyžaduje adekvátní výživu. Ale co potom dělat?

Recenze naznačují, že k udržení správné hmotnosti stačí kontrolovat stravu. Pokrmy by měly být nejen chutné, ale také zdravé.

Během laktace dochází v těle k vážnému nedostatku tří látek důležitých pro jeho správné fungování - bílkovin, vápníku a železa. Musíte se ujistit, že jsou nutně přítomny ve vašem jídelním lístku každý den.

Mimochodem, železo aktivuje produkci speciálního enzymu, který ovlivňuje spalování tuků. Proto nedostatek tohoto stopového prvku zasahuje do hubnutí. Protože i po porodu chce hubnout, musí kojící matka obohatit stravu o mořské plody, libové maso, játra, vejce, ořechy a celozrnný chléb.

Tipy na hubnutí

Jak zhubnout, aby se váha nevrátila? Odborníci doporučují dodržovat výše uvedená pravidla zdravého stravování. Pokud navštívíte tematické fórum pro ženy, kde komunikují ti, kteří chtějí zhubnout, můžete získat následující rady od těch, kteří zhubli:

 1. Připojte k ledničce fotografii, na které se vám opravdu líbí. Pokud tomu tak není, použijte Photoshop. To je potřeba jako pobídka.
 2. Dívky, které již zhubly, radí - neměli byste mít rychlé občerstvení, musíte jíst u stolu
 3. Změňte své stravovací návyky a osvojte si nové:
  • Nemáte rychlé občerstvení. Musíte jíst jen u stolu.
  • Než půjdete do obchodu, napište na kousek papíru, co koupit. Vezměte si přesně tolik peněz, kolik potřebujete k nákupu produktů v seznamu.
  • Zmenšete velikost porcí a položte jídlo na malé talíře.
  • Odeberte z váz sušenky a cukrovinky - na jejich místo vložte nakrájenou zeleninu a listy salátu.
 4. Jak trvale zhubnout? Vyjměte nezdravá jídla z chladničky a vyplňte prázdný prostor užitečnými.
 5. Pokud jste pozváni na návštěvu, vydejte se před odchodem z domu vydatné jídlo. Jak by to štěstí mělo, nic není připraveno? Pak jen vypijte sklenici kefíru.
 6. Jezte pomalu - pocit plnosti přijde rychleji a budete jíst méně.

Jídlo a sport

Práce na vašem vzhledu a vytváření tvarovaného těla je dnes velmi populární. Jak zhubnout a budovat svalovou hmotu nezajímají jen muži a dívky, ale také zralí muži a ženy.

Pokud jde o zvyšování hmotnosti a „sušení", musíte pochopit, že tyto dva protikladné procesy musí probíhat cyklicky. Jak zhubnout a přibrat, pokud jste tlustí? Zároveň - nic.Pokud je vaším cílem získat nejen štíhlé, ale také krásné tělo, musíte postupovat podle jasné posloupnosti.

Nejprve bude nutné mírně zvýšit tělesnou hmotnost - kvůli objemu svalů. A teprve poté můžete přejít přímo ke spalování tuků nebo, jak se tento proces také nazývá, „sušení".

Jídlo

Aby byl obsah kalorií ve stravě ideální jak pro hubnutí, tak pro nárůst svalové hmoty, je nutné zvýšit množství bílkovinných potravin v každodenní stravě. Spotřeba sacharidů a tuků však bude muset být snížena. Pak by se měl celkový denní příjem kalorií snížit.

Protože proteiny jsou považovány za hlavní stavební kameny svalů, přispějí k jejich růstu. Zároveň není třeba se bát zvýšení tukových zásob.

Snížení příjmu sacharidů je pro cvičení škodlivé - nedostatek energie. Doporučuje se doplnit zásoby, ale z jiných zdrojů.

Cvičení

Třídy v hale musí být řádně organizovány

Jak zhubnout pro chlapa v tělocvičně? Je možné načerpat a zhubnout tyto kilá současně, a to i bez tréninkového programu? Nemůžeš. Chaotické cvičení na simulátorech nepřinese očekávaný výsledek. Mimochodem, to platí i pro dívky.

Je velmi důležité správně organizovat proces školení. Pokud jste chlap a potřebujete zhubnout při budování svalů, musíte jasně rozdělit své aktivity v tělocvičně.

Naplánujte silový trénink na jeden den, abyste budovali svalovou hmotu. A na druhém - intervalový nebo kardio trénink, práce na spalování tuků.

A nakonec

Mnoho žen není spokojeno se svou postavou. Většina z nich věří, že zbavení se nadbytečných kilogramů lze provést pouze přísnou dietou. Mučení vlastního těla drastickým snížením výživy nebo hladovkami však není nejlepším řešením problému.

Místo takových nepříjemných experimentů se doporučuje zaměřit se na správnou výživu, kondici a užitečné rady odborníků na výživu a psychologů. Pravděpodobně je to jediný způsob, jak kompetentně zhubnout bez poškození zdraví.

Shrnutí: Aby bylo možné správně zhubnout, musíte přejít na zdravý životní styl.Pokud je obtížné to všechno zvládnout samostatně, navštivte jakékoli fórum pro ženy o hubnutí a zaregistrujte se tam. Komunikace s podobně smýšlejícími lidmi hodně pomáhá dosáhnout cíle.