Vlastnosti melounové stravy a kontraindikace

Mnoho lidí si všimne, že váha se zpravidla získává při absenci velkého množství ovoce a zeleniny ve stravě - na podzim a v zimě. Naopak v létě je hubnutí běžné. Ve skutečnosti je v letní sezóně možné prostřednictvím obchodních sítí a vlastních zeleninových zahrad získat obrovské množství dietních produktů. V tomto období se hodí melounová strava.

Užitečné vlastnosti melounu

Meloun, přes svůj nízký obsah kalorií (asi 20–30 kilokalorií na 100 gramů buničiny), je velmi uspokojivým produktem, který dokáže rychle nasytit tělo. Je to způsobeno mírným množstvím cukrů v kompozici, jejichž konzumace nevede ke katastrofickým výkyvům hladiny glukózy v krvi a uvolňování inzulínu, jakož i velkému množství vody a vlákniny. Meloun má navíc mnoho prospěšných vlastností:

 1. Doplňování vitamínů a minerálů. Buničina obsahuje obrovské množství vitamínů PP, A, skupiny B, C a E. Kromě toho bude při pravidelném používání melounu možné kompenzovat nedostatek fosforu, draslíku, hořčíku a sodíku.
 2. Regulace rovnováhy vody a soli. Meloun je více než 90 procent vody a má močopudný účinek. Díky tomu se meloun doporučuje pro pacienty s onemocněním ledvin a jater.
 3. Doplnění nedostatku železa a léčba anémie. 100 gramů buničiny obsahuje asi miligram železa. To znamená, že pravidelná konzumace zabrání progresi anémie v jakékoli fázi.
 4. Regulace stolice. Velké množství vlákniny a vody umožňuje, aby měl produkt projímavé vlastnosti. To je užitečné zejména pro ty, kteří mají často zácpu a nadváhu.
 5. Revitalizační účinek díky farmakologickým vlastnostem. Meloun má antipyretické, choleretické a protizánětlivé mechanismy, takže jej lze použít k léčbě mnoha patologických stavů vnitřních orgánů, včetně trávicího systému.

Melouny mají také negativní vlastnosti. Nejčastěji jsou však spojovány s nekvalitními produkty získanými umělým urychlováním zrání. V případě otravy chemickými přísadami, které absorbují ovoce během růstového období, jsou možné bolesti hlavy, nevolnost a zvracení a rozrušení stolice. Proto se nedoporučuje kupovat melouny do července. U diet by se mělo používat pouze zralé ovoce.

Standardní schéma stravování pro melounovou dietu

Obvyklá melounová strava pro hubnutí zahrnuje konzumaci téměř výlučně ovocné dřeně. Takový potravinový systém není vhodný pro každého, protože vás nutí jíst v přísném rámci. Proto by měla být v tomto případě zkrácena doba trvání úbytku hmotnosti.

meloun dietní jídlo

Na dietě Watermelon se praktikují následující dietní režimy:

 1. Buničina je spotřebována kdykoli během dne a v jakémkoli množství. Trvání takové stravy bude od tří do pěti dnů, v závislosti na požadovaných výsledcích.
 2. Spotřeba ovoce vychází z kilogramu melounu na deset kilogramů hubnutí. Trvání takové stravy je také tři až pět dní.
 3. Pití melounu podle schématu 2, ale s přidáním malého plátku toastového chleba ke každému jídlu.

V tomto režimu by měl být meloun během stravy konzumován v malých porcích, nejlépe nakrájený na plátky. V případě střevní koliky a bolesti břicha doporučují tvůrci mono-diety užívat antispazmodické léky. Je však důležité, aby syndrom bolesti nebyl způsoben zdravotními problémy. Před zahájením kurzu proto musíte podstoupit lékařské vyšetření a poraďte se s lékařem.

Další možnosti pro melounovou dietu

Kromě mono-diety existují i další možnosti zavedení melounu do stravy do stravy, tj. Jako součást jiných dietních režimů.

Melounová strava

dívka na meloun a meloun dietu

Pokud jde o jeho prospěšné vlastnosti, dužina melounu je podobná dužině melounu, takže tyto plody spolu dobře ladí a přinášejí odrůdu mono-dietě. Na druhé straně meloun nasycuje lépe než meloun, ale zároveň má vyšší obsah kalorií díky vyššímu obsahu cukru.

Meloun v tomto režimu se používá pouze během občerstvení, zatímco diety, meloun jsou zahrnuty jako doplněk ke snídani, obědu a večeři. Doporučuje se konzumovat ne více než kilogram ovoce za jediný den.

Strava by měla zahrnovat:

 • Chudé nebo krůtí maso (většinou prsa);
 • Ryba;
 • Hovězí;
 • Nízkotučné mléčné výrobky;
 • Cereálie;
 • Zeleninové saláty.

Doporučuje se konzumovat více tekutin a používat proveditelnou fyzickou aktivitu. Kurz trvá 10 dní.

Meloun a okurka

Strava je v tomto případě podobná systému mono-stravy. Je povoleno konzumovat jakékoli množství okurek (obsah kalorií asi 10-15 kilokalorií na 100 gramů) a melounů. Navíc se na oběd spoléhá na 100 gramů vařeného kuřecího masa. Doba trvání kurzu je 3 dny, očekávaný úbytek hmotnosti je 2-3 kilogramy.

Melounový protein

Účinnost a účinnost této stravy je způsobena skutečností, že ve skutečnosti obsahuje pouze ty potravinářské výrobky, které se používají ve fázích intenzivního úbytku hmotnosti v různých kurzech, včetně takzvaného „sušení". Během stravy jsou povoleny:

 • Nízkotučné mléčné výrobky;
 • Nízkotučné maso a ryby;
 • Sýry a jogurty;
 • Bílky.

Všechny tyto produkty jsou doplněny porcemi ovoce na dezert. Očekává se diuretický účinek, rychlá ztráta hmotnosti při zachování svalstva a regulace stolice zprostředkovaná melounem. Délka kurzu je od 7 do 10 dnů.

Meloun-pohanka

Pohanka sama o sobě je také cenným dietním produktem, proto se aktivně používá ve stravě mnoha diet pro hubnutí. V kombinaci s melounem vám pohanková kaše pomůže dosáhnout skvělých výsledků.

Dávka stravy se sestavuje podle následujících pravidel:

 1. Na snídani a oběd musíte konzumovat malou část pohankové kaše bez přísad;
 2. Po obědě je povoleno jíst pouze zeleninové saláty a malý kousek dietního masa (ne více než 100 gramů);
 3. Večeře by měla sestávat pouze z dužiny melounu v poměru jeden kilogram ovoce na třicet kilogramů hmotnosti.

Délka takového kurzu není delší než týden. Během této doby bude možné zhubnout až čtyři kilogramy.

Maximální doba trvání kurzu

Odpovědi na otázky, zda je možné zhubnout na melounu a jak dlouho bude kurz bezpečný pro zdraví, závisí na zvoleném programu hubnutí. Nejlepších výsledků lze dosáhnout mono dietami. Není jim však dovoleno sledovat je déle než pět dní. Je to způsobeno vysokým rizikem zažívacích potíží, vedlejšími účinky a nedostatkem minerálů a vitamínů.

meloun hlavní jídlo z melounové stravy

Vyváženější diety mohou trvat až dva až tři týdny. Během tohoto období je možné zlepšit trávení a získat nové stravovací návyky. Pokud bude v tomto režimu strava sestavena podle zásad správné výživy, lze ji stravovat průběžně.

„Odchod" z nízkokalorické stravy by měl probíhat hladce. K tomu se doporučuje postupné zvyšování denního obsahu kalorií každý den. Je lepší, když se doba „odchodu" shoduje s dobou trvání kurzu hubnutí. Pro udržení hmotnosti se doporučuje vyloučit ze stravy nezdravá jídla s vysokým obsahem sacharidů a mastná jídla a jíst po malých dávkách.

Před absolvováním jakéhokoli dietního kurzu a po jeho ukončení je nutné vyšetřit lékařem a provést krevní testy na snížení hemoglobinu.

Kontraindikace pro melounovou dietu

Melounová buničina je extrémně zdravá. Jeho použití se však nedoporučuje u pacientů s diabetes mellitus. Toto omezení je způsobeno velkým množstvím cukrů ve výrobku. Kromě toho se nedoporučuje zavádět ovoce do stravy těhotných žen později, stejně jako lidí trpících nedostatkem laktázy.

Systematický projev přetrvávajícího edému a dětství jsou také kontraindikacemi pro melounovou dietu.

Vedlejší účinky a nevýhody

Na jedné straně nízký obsah kalorií v melounu umožňuje těm, kteří hubnou, rychle zhubnout. Při nesprávném přístupu ke snižování hmotnosti jsou však možné zdravotní problémy a nedostatek živin v těle. Kromě toho může některá z těchto diet způsobit:

slabost a apatie u dívky, vedlejší účinek melounové stravy
 • Slabost a apatie;
 • Závratě a migrény;
 • Křehké vlasy a nehty;
 • Nevolnost;
 • Nafukování a zvýšená produkce plynu;
 • Průjem;
 • Zvýšené otoky (zejména při konzumaci soli během diety);
 • Bolesti střevní koliky a břicha (obvykle odezní po vyprázdnění).

Ve vzácných případech jsou možné exacerbace chronických onemocnění.

Melounová strava po dobu 3 dnů je považována za nejbezpečnější, protože po určitou dobu nevznikají žádné nezvratné důsledky pro tělo.

Závěr

Ztráty hmotnosti způsobené melounovou dietou je dosaženo snížením chuti k jídlu, zlepšením odtoku přebytečné tekutiny z těla, normalizací trávení a nedostatkem kalorií. Navzdory všem výhodám ovoce se však nedoporučuje dlouhodobě je zahrnout do stravy. Stejně jako všechny mono diety může meloun způsobit nedostatek vitamínů nebo nedostatek minerálů, bílkovin a tuků v těle. Kromě toho je po absolvování kurzu důležité přijmout všechna nezbytná opatření k udržení nabyté tělesné hmotnosti. V opačném případě budou ztracené kilogramy znovu přijaty a objeví se silná chuť k jídlu, což může dále zvýšit váhu.