Pitná strava

ovocné nápoje k pití

Soudě podle názvu „pitná strava" můžete hádat, že tato metoda hubnutí je postavena výhradně na použití tekutin. Může to být džus, vývar, voda nebo mléčné výrobky.

Čerstvě vymačkaná šťáva je jedním z nejoblíbenějších nápojů používaných k pití.

Druhy pitné stravy

Pitná strava v klasickém smyslu trvá 30 dní a je zaměřena na očistu těla, zbavení toxinů a hubnutí. Ale jen málo lidí vydrží tak přísný režim a lékaři hovoří o nebezpečí, které takové dlouhé sezení na jakékoli stravě přináší. Proto se obvykle v praxi používají kratší verze pitné stravy po dobu až 7 dnů, během kterých můžete zhubnout 5-7 kilogramů. Pitná strava může být několika typů, v závislosti na tekutině, která nahrazuje všechna ostatní jídla ve všech jídlech. Nemůžete stavět pitnou dietu na džusy z obalů, sladkých nápojů, kakaa, kávy nebo sladkých a mastných jogurtů. Musíte si vybrat následující tekutiny.

čistá voda pro pitnou stravu

Voda. U vodní stravy musíte denně vypít 1, 5 litru čisté, nesycené vody. Ale taková pitná strava je sama o sobě přísná a složitá, jen málo lidí to vydrží. Jelikož se jedná o půst, neměli byste na něm sedět déle než 3 dny. Je lepší provádět takové vykládky 1-3 dny v měsíci, když konzumujete pouze vodu, pak můžete postupně prodloužit dobu diety o 1 den, ale maximální množství by nemělo být více než 5-7 dní, v závislosti na tom, jak cítit. Na takovou přísnou pitnou dietu se musíte připravit postupným snižováním množství spotřebovaného jídla týden před začátkem a pouhým pitím šťáv denně nebo dva před začátkem. Hladký výstup z hladovění vodou je také velmi důležitý. Do dvou týdnů po něm se musíte pomalu vrátit ke své obvyklé stravě a nepřejídat se, postupně přidávat nejprve lehká jídla s nízkým obsahem tuku a poté mastnější.

Vývar. Může to být kuřecí, rybí nebo hovězí maso, stejně jako zelenina. Musíte si to vařit sami, žádný z produktů ze sáčků s konzervačními látkami není vhodný k pití. Během vaření je povoleno přidávat sůl, můžete také přidat mrkev, celer a petržel z bylin. Není vhodné přidávat pepř, povzbuzuje chuť k jídlu, stejně jako cibule.

Mléčné výrobky v tekuté formě mohou být základem pitné stravy. Pokud je to kefír, pak procento tuku není větší než 2 procenta, stejně jako fermentované pečené mléko, pití jogurtu bez příchutí, varenety a bifidok. Můžete také brát mléko jako základ s obsahem tuku nejvýše 1, 5 procenta. Předpokládá se však, že mléko není tělem dospělých dobře absorbováno, proto se doporučuje zvolit fermentované mléčné výrobky.

citronový nápoj na pití pro dietu

Čerstvý džus. Další nápoj pro pitnou stravu. Pomeranč, grapefruit, jablko. Je důležité zvolit nesladené ovoce, nejlépe citrusové plody. Grapefruit je obecně považován za prvotřídní produkt na hubnutí. Před zahájením stravy však musíte být opatrní a zkontrolovat, zda nemáte nějaké alergie.

zelený čaj pro pití stravy

Čaj. Vyberte si zelený, černý, červený nebo ovocný čaj, ale vždy uvařený, kvalitní. Nemusíte to pít na sladko, můžete přidat mléko nebo citron.

melounový nápoj pro konzumaci stravy

Kissel nebo kompot. Více nápojů pro pitnou stravu. Nejsou vařené sladké z ovoce a bobulí. Můžete si také udělat ovesné želé, to je nejuspokojivější. Je jednodušší dodržovat dietu a každý den pít co nejvíce čisté vody, i když držíte dietu založenou na džusu nebo čaji.

Dieta "Pitný den"

Možnost stravování na bázi vody je „den pití". Takovým dnům se říká půst, a lze je strávit jednou týdně nebo několikrát za měsíc. V tuto chvíli můžete pít pouze vodu v neomezeném množství, nejméně však 2 litry denně, nebo strávit den na čerstvě vymačkané pomerančové, grapefruitové nebo jablečné šťávě smíchané s vodou v poměru 1: 1. Dny pití vám dají odpočinout od stresu z neustálého trávení jídla. Naše zažívací soustava musí být očištěna, a to je přesně ten proces, který se spouští během diety s „pitným dnem". Musíte se připravit předem. Přejít na zdravou stravu týden předem. Pokud jste fanouškem majonézy, omáček, uzenin a mastných, smažených a sladkých, vyloučte toto jídlo ze stravy na týden. Několik dní před zahájením diety „pití" konzumujte pouze obiloviny, ovoce a zeleninu. Pijte nápoje bez cukru po celý týden a jeden den před zahájením stravy přepněte na zelený čaj. Pijte také až 2 litry vody denně. Ze stravy se musíte dostat hladce, postupně přidávat nízkotučné potraviny - nejprve zeleninu, ovoce, obiloviny, pak nízkotučné bílkovinové potraviny, po několika týdnech se můžete postupně vrátit do své obvyklé stravy. Opět byste se však neměli opírat hned o moučné výrobky, sladké, mastné. Po dietě „pití" se vám ztuhne žaludek a v budoucnu začnete jíst méně a budete se rychle plnit. Proto vám takové dny půstu umožňují snížit chuť k jídlu a hladce přejít na zdravou stravu. Během tohoto dne budete mít 1-2 kilogramy.

Pitná strava 7 dní

okurkový-kefírový nápoj pro konzumaci stravy

U 7denní pitné stravy můžete zhubnout až 7 kilogramů. Jako základ si můžete vzít šťávy ze zeleniny, ovoce, nízkotučné mléčné výrobky, bujóny. Každý den se budete muset ujistit, že množství vypité vody je 1, 5 litru. Můžete také pít neslazený čaj, přírodní džusy v neomezeném množství. Můžete kombinovat dny, například:

  • první den - s mlékem nebo kefírem;
  • druhý - v bujónu;
  • třetí - na džusy;
  • čtvrtý je čajovna;
  • pátý - želé;
  • šestý - na kompotu (sušené meruňky, sušené švestky, rozinky, vaříme bez cukru);
  • sedmý je džus.

Vystoupení z pitné stravy

Výstup z pitné stravy by měl být hladký. Pokud to trvalo 2 týdny, musíte jít ven na 1 měsíc. To znamená, že je třeba dodržovat poměr 1: 2, kde prvním číslem je doba trvání stravy. Následujícího dne, po absolvování „pitné stravy", začněte snídani s malou porcí ovesných vloček. Oběd a večeře zůstávají pitné. Dodržujte tento režim po dobu 2-3 dnů. Pak přejděte na další úroveň - na snídani si dejte jídlo, které vám chutná: vejce, jogurt, sýr, ale nemusíte se opírat o škrobová jídla. Na oběd uvařte kaši a snězte jablko nebo banán. Pití večeře. A již ve druhém týdnu začněte jíst třikrát denně přidáním chudých bílkovin a zeleniny. Zvyšte množství sacharidů ve vaší stravě třetí týden. Postupně přidávejte do stravy sůl a žitný chléb, těstoviny, cereálie, brambory. Cukor zavádějte po 2 týdnech ode dne ukončení konzumace stravy.