Jak jíst správně, jak zhubnout?

Abyste zhubli, musíte věnovat velkou pozornost tomu, co jíte a kolik jíte (kdy) a kolikrát denně jíte. Dokonce věnujte pozornost tomu, jak proces stravování probíhá. Nikdo se nebude hádat s tím, že pokud přestaneme dávat jídlo do úst (tj. Přestaneme jíst a začneme hladovět), pak budeme hubnout. Jelikož jídlo nevstupuje dovnitř a dochází k plýtvání energií, spalují se tukové zásoby. Bez výživy tedy hubneme. Ale nemůžete žít bez jídla, a proto musíte něco jíst, abyste doplnili zásoby energie, zásoby stopových prvků, vitamínů a dalších užitečných látek.

produkty na hubnutí na správnou výživu

Proč je lepší nechodit na diety?

Protože jejich princip je bezvýznamný! Když držíte dietu, budete hubnout! Ale jakmile na něm přestanete sedět, přibíráte znovu, ještě rychleji, než jste ztratili. Kromě toho se diety často omezují na velmi špatnou výživu, kvůli které se do těla nedostává mnoho nezbytných látek. A diety jsou pro nemocné lidi často kontraindikovány. Proto se na ně nemůže každý obrátit.

5 pravidel, jak správně jíst při hubnutí:

 1. Vylučte ze své stravy maximálně všechny tučné živočišné produkty. Například tučné ryby, tučné maso, máslo, zakysaná smetana atd. Vypadá to logicky. Koneckonců, pokud se chcete zbavit svých tuků, tak proč toužit po nových. Je také třeba mít na paměti, že 1 gram sacharidů a 1 gram bílkovin obsahují 4 kcal a 1 gram tuku obsahuje 9 kcal. To znamená, že pokud jíte velké množství tučných jídel, sníte obrovské množství energie, kterou budete později těžko spotřebovávat. To znamená, že je velmi těžké se později zbavit tučných jídel a tučných jídel.
 2. Vylučte ze své stravy rychlé sacharidy co nejvíce. Rychlými sacharidy jsou cukr, sladkosti, sušenky, housky, perníky a další podobná jídla. Tyto sacharidy se nazývají rychlé sacharidy, protože se rychle vstřebávají. Rychle zvyšují hladinu cukru v krvi, snadno se zpracovávají na tuky a ukládají se v obchodě. Pamatujte, že ve zdravé stravě jsou vaše sladkosti ovoce, nikoli sušenky a housky. Naučte se vychutnávat ovoce, ne rychlé sacharidy, jako jsou housky, sušenky, perníky. V takovém případě rychle zhubnete. Pokud jste velmi hladoví po něčem sladkém, pak jako poslední možnost můžete jíst malé množství tmavé tmavé čokolády s vysokým obsahem kakaa přes 50 procent. Také pokud chcete jíst správně a zhubnout, měli byste ze stravy vyloučit: těstoviny, brambory, banány a hrozny, protože také obsahují hodně rychlých sacharidů.
 3. Vylučte ze své stravy všechny zpracované potraviny, protože jsou vyrobeny z odpadu a jsou čerpány tuky. Navíc se tam přidává mnoho chemikálií, které zlepšují vůni a chuť. Mezi tyto výrobky patří zejména: knedlíky, klobásy, klobásy, obchodní koláče. To vše jsou bakteriologické zbraně, ne jídlo. Měli byste se také vzdát pizzy - je to mastný produkt vyrobený z chleba, mastné klobásy a mastného sýra. Jakou výhodu získáte z tohoto produktu, kromě pochybného potěšení? Neexistuje tam žádná výhoda. Nemusíte to jíst. Zvykněte si jíst pouze přírodní a čerstvá jídla.
 4. Co byste měli jístZa prvé, vaše strava je dietní bílkovinová jídla. Například nízkotučný tvaroh a mléko, libové hovězí maso, vaječné bílky, různé druhy bílých ryb, krůtí nebo kuřecí filé. Zadruhé, jedná se o všechno ovoce, kromě hroznů a banánů. Zatřetí, jedná se o veškerou zeleninu, kromě brambor. Alternativně můžete jíst pohanku, ovesné vločky nebo ječmen.
 5. Část jídla by měla být malá. Někdy lidé věří, že pokud jíte hodně, ale jen jednou denně, můžete zhubnout. Ve skutečnosti tomu tak není. Můžete jíst tolik najednou, že to nebudete utrácet za 2 dny. Pokud začnete jíst jen jednou denně a pro takové jídlo naplníte svůj žaludek, dokud neprasknete, pak s takovou akcí jen zkazíte své zdraví a zároveň nebudete hubnout. Když jíte hodně najednou, tělo to všechno začne vstřebávat. Ale co dělat s tak velkým množstvím jídla. Nemůže to všechno poslat přímo k východu. Tělo proto toto vše dále tráví a asimiluje. Malé množství živin může být uloženo ve svalech a játrech. A obrovské množství rezerv lze uložit pouze ve formě tuků. Proto tělo začne zpracovávat veškerou přebytečnou stravu na tuk a vytvářet tukové zásoby. Nepřejídejte se!

Když jíte v malých porcích během dne, tělo rovnoměrně přijímá potřebné živiny a směruje je do svalů, jater, utrácí za práci orgánů, využívá je k získávání energie v životě. Přijaté živiny jsou tedy zahrnuty do metabolismu a nejsou ukládány ve formě tukových zásob. Jezte často malá jídla. To ale neznamená, že musíte neustále něco jíst. Interval mezi jídly by měl být alespoň 2, 5-3 hodiny. Pokud zajistíte takový interval v příjmu potravy, budete mít 5-6 jídel denně.

jíst správnou stravu pro hubnutí

Několik dalších tipů, jak správně jíst při hubnutí?

 1. Jezte s radostí a vychutnávejte si každé sousto. Vyzkoušejte jednu lžíci jídla, žvýkejte jeden kus jídla alespoň 100krát. A polykejte to, až když se v ústech změní na tekutou kaši. Jíst jídlo tímto způsobem vám zabrání jíst hodně při jednom jídle, protože se rychle stanete malým množstvím jídla.
 2. Nalaďte se na pozitivní účinek jídla - na to, že vám dodá všechny potřebné látky a prvky, a v žádném případě si nemyslete, že vám dodá další tuky (jinak můžete podvědomě vyladit své tělo na produkci výhradně tuků z jídla jíst) . . .
 3. Jezte potraviny, které jsou navzájem kompatibilní. K tomu potřebujete vědět, které potraviny se navzájem kombinují a které ne. Můžete použít tabulku kompatibility produktu.
 4. Je lepší nejíst hned po cvičení. Jde o to, že po tvrdé práci, fyzické námaze nebo nervové zátěži potřebuje naše tělo čas, aby se uvnitř začaly vylučovat trávicí šťávy.
 5. Po jídle nezačínejte s těžkou prací a nechoďte hned spát. Nejlepší věc je v tomto případě jít na pohodovou procházku.
 6. Pití před jídlem, během jídla a po jídle se nedoporučuje, protože pití jakýchkoli nápojů narušuje vstřebávání potravy a sekreci žaludeční šťávy. Takže pokud pijete čaj po jídle, pak až po půl hodině.
 7. Nedoporučuje se ukončit jídlo konzumací ovoce: protože ovoce je tráveno velmi rychle a dostává se do žaludku, který je naplněn jiným jídlem, smíchá se s ním a způsobí fermentaci. Je lepší jíst ovoce půl hodiny před jídlem.
 8. Nedoporučuje se jíst pozdě, zvláště po 18: 00. Vzhledem k tomu, že v pozdních hodinách se všechny procesy v těle zpomalí a jídlo bude tráveno déle než obvykle a nikdo nemá rád spát s plným žaludkem (takový spánek bude mít malý užitek). Proto je nejlepší dát si poslední jídlo 4 hodiny před spaním. Tato výjimka se však nevztahuje na ovoce a zeleninu. Ovoce lze tedy jíst 1 hodinu před spaním a zeleninu 2 hodiny před spaním.

Nyní víte, jak jíst správně, jak zhubnout! Aplikujte ve svém životě pravidla, která jste se naučili z tohoto článku, jedzte správně a pak můžete zhubnout. Přejeme vám v této věci úspěch!